Новини

Миколай про тебе не забуде

Йде Святий в нічную пору до кожнісінького двору,

В кожну хату,в кожен край йде з дарами Миколай.

Хоче він,щоб діти світу були вірні заповіту:

Батька й неньку шанували,до всіх людей любов мали ,

Щоб жили в молитві щирій,у приязні та у мирі.

IMG_9550

Якось так непомітно, в щоденних турботах, в неустанних молитвах про мир і спокій, минув рік з того часу, як Святий Миколай сходив на нашу тривожну українську землю. З приходом зими, всі люди без винятку - і діти, і дорослі з нетерпінням очікують одного з найприємніших, найсюрпризніших, найнесподіваніших зимових свят - приходу Святого Миколая, серце якого схоже на зіроньку небесну, яка є дороговказом у житті: вона показує людям шлях до Царства Небесного. До цього дня готуються заздалегідь: традиційно, кожний, напевно, обмірковує і планує зробити якусь приємну несподіванку комусь із ближніх, знайомих, а, можливо, і незнаних.  За прикладом Святого, з нагоди цього свята, у цей чарівний час робиться багато добрих діл руками багатьох. Це час взаємного і безкорисного творення добра - це справді чарівна і неповторна мить .

   Цю казкову атмосферу творення добра, любові  до ближнього, що є постійною у БФ "Карітас стрийської єпархії" УГКЦ, святково доповнив виступ вихованців проекту "Центр розвитку та дозвілля" під керівництвом соціальних педагогів Фецинець Л. М., Кільгана А. В. та психологів Середи В. В. і Кузімчак Л. М. перед глядачами з особливими потребами іншого проекту нашого "Карітасу". Діти  з задоволенням і ентузіазмом відгукувались на пропозицію взяти участь у святі Миколая, розуміючи, що цим уподібнюються до цього Великого Чудотворця . Репетиції проходили весело і невимушено. Діти самі пропонували своє бачення свята, виступу, самотужки готували і вивчали сучасні пісні про Святого. Разом з педагогами і психологами проекту  виготовляли власноруч костюми для казкових героїв. Батьки максимально приклали зусилля у створенні чудових образів для своїх діточок.

  Саме дійство відбувалося 16 грудня у каплиці Св.Йосафата Кунцевича, поруч з якою знаходиться БФ "Карітас Стрийської єпархії" УГКЦ. Свято почалося з душевної промови нового директора "Карітасу" о. Тараса Ляшка про користь молитви і добрих діл в нашому житті. Після спільної подячної молитви за всі блага і гаразди, які ми отримали за минулий рік за заступництвом Святого Чудотворця, почався виступ. Діти щебетали вірші, були сценки прозою, співали всі разом пісні про Святого Миколая. Тут були і Ангелята, і Зірочки, і Бісики, і Україночки та Українці. Вкінці головний персонаж - Святий Миколай - роздавав всім присутнім  "акторам" і "глядачам" свої солодкі подарунки, на які вони так з нетерпінням чекали. Свято закінчилося  взаємною подякою: вдячні глядачі віддячили малим акторам гучними оплесками і новою піснею, вивченою недавно. Всі учасники свята були дуже веселі і задоволені. На виступі були присутні і батьки дітей обох проектів. Завершальне слово о.Тараса було змістовним, настановчим і подячним Богові за все, що маємо і що будемо мати. Після виступу діти жваво і енергійно обговорювали свою "акторську майстерність" і висловили бажання ще прийти до таких уважних і вдячних глядачів.

  З приємністю слід зауважити, що психологи й педагоги проектів невимушено, але вміло прищеплюють своїм вихованцям любов і повагу до своїх ближніх, не зважаючи на жодні обставини.

  З метою виявити милосердя, навчитися ділитись з ближніми , віддати свою, можливо, найулюбленішу іграшку - було організовано у "Карітасі" невелику передноворічну акцію "Поділися з ближнім", в якій були задіяні  діти з "Карітасу". Зібрано багато речей для дітей - сиріт із сиротинців. У цьому заході нам допомагали і наші волонтери. Дана акція має виховну мету для наших дітей, а корисну і потрібну для дітей - сиріт. Відвідини таких притулків позитивно впливають на духовний розвиток дітей.

  У сьогоднішні важкі економічні часи для нас, для нашої України важливо не втратити людяності: не забути про потребуючих, не стати егоїстом, не зациклитись на собі і своїх потребах. Саме цього вчить нас Бог, і Святий Миколай - це найкращий взірець для наслідування. Берімо з нього приклад, ділімося всім, молімося Богу - і все буде у нас добре! Доброта і милосердя змінять всіх і врятують світ! Хай Господь нас всіх благословляє, направляє і допомагає!

повідомила Любов Кузімчак