Проповіді та статті

Вітаємо усіх матерів!

mother-7

У другу неділю травня традиційно святкуємо День Матері. У цей день в молитвах заносимо до Бога подяку за наших матерів та всіх жінок.

День матері це одне із найзворушливіших свят, у якому діти дякують матерям за ніжне серце, турботу та любов.

Бажаємо усім матерям Божого благословення, опіки Матері Божої сили та витривалості у вихованні дітей.

Зокрема, вітаємо усіх матерів спільноти «Матері в молитві» парафії свщмч. Йосафата Кунцевича, дякуємо за ваші молитви, адже молитва матері є могутньою зброєю, яка міняє світ.

Історія свята.

У 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Її старання увінчалися успіхом – в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято.

Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська. Також, 1929 року «Союз українок» зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Організації «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», «Сокіл» та ін. організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді, День Матері відзначали дуже на загальносуспільному рівні.

У 1939 свято заборонила радянська влада. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулось в Україну.