Новини

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня Україна вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар.

CiuNh5WXIAYM6jn

18 травня 1944 року почалася депортація сталінським режимом із Криму понад 200 тисяч кримських татар. В Україні ця депортація визнана геноцидом. Цей день, 18 травня, в Україні вшановують як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Крім того, після незаконної окупації Криму Росією навесні 2014 року 18 травня визначене також як День боротьби за права кримськотатарського народу.

У Києві та по всій вільній території Україні відбуваються численні заходи: мітинги, тематичні уроки у школах, присвячені роковинам депортації кримськотатарського народу.

У Криму з нагоди роковин депортації щороку відбувалися масові заходи, зокрема, жалобний мітинг у центрі Сімферополя. Але після початку окупації півострова Росією навесні 2014 року такі акції заборонили.

Зокрема, й цього року, повідомив в інтерв’ю Крим.Реалії перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, регіональні меджліси у Криму отримують відмови від підконтрольної Росії влади в узгодженні жалобних заходів до роковин депортації кримських татар 18 травня. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як відомо, цьогоріч представниця України – Джамала виграла міжнародний пісенний конкурс Євробачення-2016. Українська співачка перемогла з композицією «1944», присвяченою депортації кримських татар у 1944 році. Таким чином про трагедію дізналися люди в усій Європі.

На пісню Джамали активісти створили ролик «True 1944-2014», у якому показується окупація Криму у 2014 році.

Джерело: CREDO