Проповіді та статті

Хочу, очисться! (Лк. 5, 11-16)

Вівтрок 19 тижня по Зісланні Святого Духа

Лк. 5, 12-16

І от, як він був в однім з міст, з'явився чоловік, увесь у проказі. Побачивши Ісуса, він упав ниць і почав його благати: “Господи, якщо ти хочеш, можеш мене зробити чистим.” Ісус простягнув руку, доторкнувсь до нього і каже: “Хочу, очисться!” І вмить покинула його проказа. І наказав йому: “Нікому не говори, але йди та покажись священикові і принеси дар за твоє очищення, як наказав Мойсей, їм на свідоцтво.” Чутка про нього ширилась дедалі більше, і сила людей збігалася, щоб його почути й вилікуватись від своїх недуг. Та він відходив у місця самітні й молився.

79d2572bb181e14320994f5a99528dd6-kopyya

«Господи, якщо хочеш, можеш мене зробити чистим», - для чоловіка, який страждав від важкої, руйнуючої цілу людину і її життя, перш за все була важливою воля Ісуса. Тільки довірившись Богові, свідомо промовляючи  у молитві слова «нехай буде воля Твоя», ми неодмінно відчуємо Його дотик в нашому житті.

Дотик є дуже важливим у стосунках між людьми – торкнутися хочеш того, до кого відчуваєш близькість. Христос своїм дотиком зцілює прокаженого, до якого було заборонено доторкатись. Навіть якщо всі залишили нещасного і забороняли просто приближатися до нього, то тільки не Спаситель. Він заради цього став людиною, народився в вертепі щоб бути до людини якнайближче і доторкнутися до людства, прокаженого гріхом.

Своїм дотиком Господь дає і кожному приклад. Християнин не збирається миритися з гріхом, але не боїться прощати того, хто згрішив, не боїться торкнутися його своєю любов’ю .

 «Йди та покажись священикові і принеси дар за твоє очищення», - після твого очищення від прокази гріха, ти не можеш жити ізольовано, як жив до того. Дай свідоцтво твоїм життям, засвідчи що ти і справді очищений і принеси дар Богові. Найкращим даром Богові, та незаперечним свідоцтвом дотику Христа до мене, буде переміна цілого мого життя – «жертва Богові – дух сокрушений, серцем сокрушеним і смиренним Бог не погордить» .