Новини

Паломництво до Горянської ротонди

У суботу, 7 жовтня від парафії св. свщмч. Йосафата Кунцевича відбулося паломництво до храму Покрови Пресвятої Богородиці (Горянської ротонди), що в м. Ужгород.

IMG_0001

По приїзді, в храмі паломники мали нагоду взяти участь у Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив Преосвященний владика Мілан, правлячий архиєрей Мукачівської ГКЄ, у співслужінні отця-настоятеля храму Богдана Савули, декана Ужгород-1  о. Василя Бляшина та о. Тараса Ляшка. По завершенні Літургії вл. Мілан у своєму зверненні до вірних  привітав паломників зі Стрия. Також, з дотриманням звичайних умов, вірні мали нагоду отримати повний відпуст. Після молитви о. Богдан Савула розповів про цей унікальний храм, його особливості, також охоче відповідав на зипитання.

У другу половину дня подорож парафіян продовжилася прогулянкою Ужгородом, де усіх ще попереду чекало багато цікавого. Особливої уваги заслуговував   Закарпатський музей народної архітектури та побуту — музей просто неба в місті та складається з архітектурних пам'яток старовинного закарпатського села і зразків найдавніших і найбільш розповсюджених видів народного прикладного мистецтва. Усі могли себе відчути присутніми у давньому українському селі.

Наступним пунктом були відвідини Ужгородського Хрестовоздвиженського кафедрального собору, у якому нам після молитви розповіли багато цікавого з історії храму, відтак завели у крипту собору, в якій усі мали нагоду побачити місце першого поховання бл. свщмч. Теодора Ромжі. Від собору, гостей запросив Преосв. владика Мілан завітати до єпископської резиденції. Розпочавши від каплиці мукачівських єпископів, ми мали нагоду оглянути й інші зали, де зокрема знаходиться єпархіальна курія. Владика розповів про хід реставрації приміщень, які мать велику історичну й архітектурну цінність. Усі присутні були вражені від побаченого в такій цікавій споруді. На прощання о. Тарас подякував вл. Мілану за гостинність, усі мали нагоду також отримати пам’ятні образочки.

IMG_20171007_142558

Після спільної трапези, всі разом поверталися додому сповнені приємних вражень. Дякуємо Богові за таке особливе паломництво парафіяльної спільноти.