Новини

Паломництво парафіян до Страдчу

Паломництво до святинь це завжди нагода пригадати собі, що життя християнина є дорогою до Бога. Чергове паломництво парафіяни цього разу здійснили до Страдчу у суботу, 7 вересня.
Відомо, що наша країна багата Марійськими святинями, зокрема добре знані нам Гошів, Зарваниця, Унів, Погоня, Теребовля, Галич, Почаїв. Серед них і Страдч, до якого з особливою ревністю линуть потребуючі.
Прибувши до паломницького місця, наші прочани перш за все взяли участь у Хресній дорозі. Особливістю цієї Хресної дороги є те, що у 1936 р. Папа Римський Пій XI уділив повний Відпуст для усіх хто проходитиме цю Хресну дорогу, із дотриманням звичайних умов для повного Відпусту (Сповідь, Євхаристія, молитва в наміренні Святішого Отця).
По завершенні Хресної ходи усі паломники молилися Молебень до Пресвятої Богородиці у давньому печерному монастирі.  Іще всередині ХІ сторіччя у піщаній горі, поблизу якої розташоване село Страдч, побожні монахи видовбали у скелі – камені-пісковику – підземний монастир. Ця святиня стала другою після Києво-Печерської лаври створеною за часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Наслідком титанічної праці постала Страдецька Печерська лавра, яка збереглася донині.
У храмі Успіння Пресвятої Богородиці села Страдч о. Тарас Ляшок звершив Божественну Літургію. Усі паломники мали нагоду посповідатися та прийняти Пресвяту Євхаристію. Свої молитви у храмі  також звершували в  наміренні усіх наших парафіян. Повертаючись додому, мали нагоду відвідати також чудотворне джерело у с. Новосілка (Раківець).