Проповіді та статті

Любити ближнього означає не піддавати його ризикові

У зв’язку з коронавірусною пандемією уряди різних країн один за одним оголошують карантин, що, насамперед, включає обмеження в пересуванні та припинення соціальних контактів. Декому такі заходи здаються невиправданими та суперечними християнству й любові до ближнього. Архиєпископ Відня кардинал Крістоф Шенборн став на захист таких рішучих заходів, стверджуючи, що хоч вони є різкими й болючими, «однак, необхідні та зроблені з почуттям відповідальності».

На думку ієрарха, навпаки, якщо ми не наражаємо ближнього на небезпеку, це є знаком любові до нього, бо всі ми маємо суспільну відповідальність одні до одних. «Тепер весь світ переживає ситуацію, якої в наш час ще не існувало в такому вигляді. Добра новина полягає в тому, що ми можемо боротись із цією пандемією, якщо кожен із нас сприятиме цьому».

У відеозверненні кардинал визнав, що належить до групи літніх особливо вразливих людей (йому 75 років), тим більше, що вже двічі переніс важкі захворювання, але «я не боюсь смерті, – підкреслив він. – Я з нетерпінням очікую вічного життя. Однак, я вдячний, що протягом року двічі зцілився і все ще належу до групи ризику».

Кардинал Шенборн ще раз схвалив заходи, прийняті Церквою, як от тимчасове зняття обов'язку брати участь у недільній Святій Месі в храмі або скасування запланованих церковних богослужінь і заходів. Він пояснив, що також і ці заходи сприяють «сповільненню поширення пандемії» і висловив сподівання, що найближчим часом вона припиниться.

Архиєпископ Відня заохотив до ревнішої особистої молитви, практикуючи молитву вдома, в родині, закликаючи до читання Святого Письма, до молитви за хворих і за тих, що внаслідок пандемії потрапили в скрутну економічну ситуацію.

На думку кардинала Шенборна, в ці особливо важкі часи навіть найменші жести, як от щира усмішка, добре слово та прихильність, можуть мати позитивний ефект. «Не слід забувати, що після скороботи, після Великого Посту настане новий день Воскресіння», – наголосив він.

с. Лідія Короткова, СНДМ – Ватикан

www.vaticannews.va