Проповіді та статті

Дорога християнина

Один з окремих епізодів дня Воскресіння - подорож двох осіб до Емаусу (Лк. 24, 13-35). В окремій зустрічі можемо відчитати основу того, що називаємо бути християнином - побачити й розпізнати у своєму житті Христа Воскреслого.

Двоє подорожніх, хоча натрапили на Ісуса, бачили Його та навіть розмовляли з Ним, однак не були ще здатними Його розпізнати (Лк. 24, 16). Його не могли одразу пізнати також і інші, хто зустрівся з Воскреслим першого дня тижня.

НЕ ВИСТАЧАЄ БАЧИТИ ХРИСТА ЛИШЕ ТІЛЕСНИМИ ОЧАМИ, ВАЖЛИВІШЕ - ПОБАЧИТИ ЙОГО ОЧИМА ВІРИ.

Що це означає? Як можливо побачити Христа очима віри? Що потрібно нам для цього?
Відповідь знайдемо в описі подорожі до Емаусу.

Сам Христос дає себе пізнати учням. Коли він йде з нами, а ми ще цього не збагнули, то наше серце палає всередині нас (Лк. 24, 32). Чи палало наше серце, хоча б раз у житті, при зустрічі з Богом на молитві?
Чому палало їхнє серце і яким чином Христос відкриває очі своїм співбесідникам?


Щоб дати пізнати себе учням, Ісус ВИЯСНЮВАВ ЇМ ПИСАННЯ (Лк. 24, 27). Так, саме те, що ми в Церкві успішно занедбуємо. Будь-що, але не вияснювати Писання. Не зсилає вогні, не малює знаки на небі. Вияснює Писання. Певно ці двоє, неодноразово читали його протягом свого життя, вивчали у синагогах. По справжньому відкриває Писання сам Христос. Чи просимо ми в Ісуса щоб вияснював нам Писання??? Щоб це сталося, нам потрібно, як мінімум, відкивати Святе Письмо (Біблію) і читати. Коли востаннє я це робив?

Зрештою, остаточно пізнати у своєму співрозмовнику власного Господа, учні змогли коли Він ламав хліб перед ними і дав їм їсти.
Ламання хліба (Пресвята Євхаристія) - те, що Церква від самого початку мала основою й змістом свого існування (Ді. 2, 42).

В усій історії, де Ісус дає себе пізнати, а точніше на самому початку зустрічі, є однин малопомітний але основний момент, завдяки якому усе стало можливим. Коли подорожні прийшли до Емаусу, на завершення дня, ще не розпізнаючи у незнайомці Христа, вони виявили піклування й переживання за незнайомця - запросили перебути ніч з ними. Допомігши ближньому, розпізнали у своєму житті Христа Воскреслого.