Новини Публікації

Акт посвяти Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії

Даний акт посвяти урочисто здійснили у парафії св. свщмч. Йосафата Кунцевича під час Божественної Літургії 22 грудня, духовно єднаючись разом з усіма парафіяльними спільнотами Стрийської єпархії УГКЦ.

Саме цього дня, у святкуванні Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, згадуємо також історичну подію  -  зачаття св. Анни, яка довго перебуваючи неплідною отримує від Бога дар материнства. В той же час, найважливішим є те, що Церква визнає одну з правд віри – що у момент зачаття Діви Марії у лоні Анни, своєї матері,  вона була наперед захоронена (захищена) від первородного гріха. Таким чином ми віримо, що це було Зачаття Непорочне.

З давніх давен, у своїх молитвах християни величають Богородицю як пречисту, пренепорочну, преблагословенну, пресвяту – таким чином визнаючи Її винятковість серед людського роду. Також, памятаючи що «Lex orandi est lex credendi» (Закон молитви є законом віри), остаточно як догма віри, правда про Непорочне Зачаття була проголошена 8 грудня 1854 року, Папою Римським Пієм IX у буллі «Ineffabilis Deus». У даному  документі зокрема проголошено, що Діва Марія «…в першій миті її зачаття, єдиною в своєму роді благодаттю та привілеєм всемогутнього Бога, зважаючи на заслуги Христа Ісуса Спасителя людського роду, була збережена чистою від всякої скверни первісного гріха» (in primo instanti suae conceptionis fuisse singulari omnipotentis Dei gratia et privilegio, intuitu meritorum Christi Iesu Salvatoris humani generis, ab omni originalis culpae labe praeservatam immunem).

Акт посвяти Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії

Також, додатково:
1. Катехизм Католицької Церкви, 490-493.
2. Про Непорочне зачаття Пресвятої Діви Марії