Проповіді та статті

Папа: Церква не розглядає об’явлень як джерело віри

Зміст гімну «Magnificat» свідчить про те, що Марія знала Святе Письмо. Його слова надихнули Її на цю молитву подиву, радості та хвали, — сказав Папа в дев’ятому епізоді роздумів про молитву «Радуйся, Маріє», які транслює італійський телеканал TV2000.

cq5dam.thumbnail.cropped.750.422-1-3

Святіший Отець зазначив: ми, християни, часто забуваємо про цю молитву хвали та поклоніння. Однак Марія поклонялася Богові і славила Його. Саме це є суттю «Magnificat». Франциск також торкнувся теми приватних марійних об’явлень, до яких Церква завжди підходить дуже обережно, пише Vatican News.

«Перст Божої Матері завжди вказує на Ісуса; Марія ніколи не каже: “Я цим займуся, я знаю, як дати цьому раду”. Вона завжди вказує на Ісуса. Об’явлення можуть бути духовним досвідом людини, яка переказує його далі, або винятковою появою Марії в певних історичних обставинах, в той момент, коли людство має потребу почути Євангеліє, побачити перст Марії, який вказує на Ісуса, почути ще раз: “Робіть усе, що Він вам скаже”.

Нема що приховувати, — продовжив Папа, — в питанні об’явлень трапляються також зловживання, але Церква завжди дуже обережна. Церква ніколи не розглядає об’явлень як джерело віри. Ніколи. Віра вкорінена в Євангелії, в Об’явленні, в Традиції Одкровення»

Франциск підкреслив, що не треба зупинятися, оглядаючи перст Марії, бо тоді не побачимо Ісуса і не будемо слідувати Її серцю. Папа згадав про те, що мусульмани теж віддають честь Божій Матері. Він розповів, що африканський єпископ якось сказав йому, як у його країні, де християни з мусульманами живуть в мирі, під час Ювілейного року цілий день перед собором стояла черга. Коли люди заходили, деякі йшли до конфесіоналів, інші починали молитися, але більшість ішла до вівтаря Божої Матері. Це були мусульмани. Єпископ не раз запитував їх: «Чому ви приходите сюди?» А вони відповідали: «Ювілей також і для нас». Вони прийшли до Марії, тому що Вона також близька мусульманським народам, — наголосив Папа.

Джерело: CREDO: credo.pro